دانش‌آموزان خود را برای آینده متحول و همچنين مبتنی بر علوم و همچنين فناوری‌های جدید آماده کنند – شریف

دانش‌آموزان خود را برای آینده متحول و همچنين مبتنی بر علوم و همچنين فناوری‌های جدید آماده کنند – شریف

به نقل از شریف: دانش‌آموزان خود را برای آینده متحول و همچنين مبتنی بر علوم و همچنين فناوری‌های جدید آماده کنند

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، فناوری و همچنين تحقیقات، در آیین به صدا درآوردن زنگ آغاز سال شمسي تحصیلی در دبیرستان دکتر شریعتی همدان گفت: دانش‌آموزان باید خود را برای آینده متحول و همچنين مبتنی بر علوم و همچنين فناوری‌های جدید آماده کنند

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بوعلی سینای همدان، دکتر غلامی همزمان با آغاز سال شمسي تحصیلی در جمع مسئولان و همچنين دانش‌آموزان، در دبیرستان شریعتی همدان اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از وجوه همت نظام اسلامی، توجه به آموزش پرورش و همچنين تحصیل جوانان بوده است. امروز بیش از ۱۴ میلیون و همچنين ۷۵۰ هزار دانش آموز سال شمسي تحصیلی را شروع می‌کنند؛ همزمان قریب به ۴ میلیون دانشجو نیز در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز عالی سراسر کشور سال شمسي تحصیلی را آغاز کردند؛ این جمعیت پهناور و بزرگ، آینده‌سازان کشور خواهند بود.

وی ادامه داد: آینده مرتبط به جوانان و همچنين دانش‌آموزان است، حتماً فرصت‌های طلایی را در دوران جوانی و همچنين تحصیل غنیمت شمرده و همچنين با تمام قدرت به آن هم اهتمام ورزید.

وزیر علوم تصریح کرد: آینده برای جوانان است و همچنين به سرعت فرا خواهد رسید؛ دنیای آینده، دنیایی مبتنی بر علم و همچنين فناوری است؛ قطعاً در ۳۰ سال شمسي آینده نیز دنیا دچار تحولات عظیمی خواهد شد.

وی افزود: دانش‌آموزان باید خود را برای آینده‌ای متحول و همچنين مبتنی بر علوم و همچنين فناوری‌های جدید آماده کنند؛ ابزار وارد شدن به آن هم دنیا در مدارس و همچنين دانشگاه‌ها در دسترس تو قرار دارد؛ دنیایی که در آینده قسمت و بخش قابل توجه از آن هم توسط هوش مصنوعی کنترل و همچنين اداره می‌مي شود.

دگتر غلامی با بیان اینکه عدم مسلط بودن و تسلط داشتن به علوم جدید و همچنين آمادگی برای بهره بري و استفاده از این ظرفیت‌ها به معنای دور ماندن از تحول‌ها است خاطرنشان کرد: خوشبختانه کشور ما در حوزه علوم و همچنين تحقیقات و همچنين آنچه که در حوزه آموزش و همچنين پرورش، معلمین عزیز به خوبی انجام می‌دهند، فعالیت‌های بسیار خوبی را انجام داده است.

وزیر علوم، اظهار داشت: کشور ما در دنیا رتبه شانزدهم علمی را دارد، یعنی در یک تلاش نفس‌گیر با کشورهای در حال توسعه و همچنين کشورهای پیشرفته این جایگاه را اساتید، دانشجویان و همچنين دانش‌آموزان کسب کردند؛ موفقیت‌هایی که در المپیادها و همچنين مسابقات بین‌المللی دانش آموزان کشورمان به دست می‌آورند یکی از نمونه‌هایی است که نشان می‌دهد در قسمت و بخش آموزش علوم و همچنين فناوری جایگاه ویژه‌ای داریم.

وی عنوان کرد: در ده سال شمسي قبل، انتقال دانش و همچنين فناوری در سطح جامعه به خوبی انجام می‌مي شود؛ شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های فناور و همچنين مجموعه‌هایی که براساس اطلاعات و همچنين دانش‌های روز، کارها را به سمت بهبود و همچنين اصلاح می‌برند، حاصل تلاش مراکز علمی و همچنين آموزشی داخل کشور است.

دکتر غلامی گفت: قطعاً در آینده همسان با دنیای متحول پیش خواهیم رفت و همچنين نیروهای جوون ما در حوزه آموزش و همچنين پرورش به خصوص در دبیرستان‌ها، ظرفیت‌های خود را تقویت خواهند کرد تا از این قافله عقب نمانند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به دستورات اکید دین مبین اسلام و همچنين اعتقادات ملت مسلمان ما اتکا به خداوند تبارک و تعالي را فراموش نکنیم؛ در سخت‌ترین زمان‌ها خدای متعال است که تو را از هر نگرانی نجات خواهد داد و همچنين به هر هدف مقدس و همچنين خوبی که در ذهن دارید خواهد رساند. در حوزه تحصیلی نیز در هر رشته‌ای که هستید ریاضی و همچنين ادبیات را خوب بخوانید زيرا و به درستي که این دو درس دو کلید برای وارد شدن به علم و همچنين فناوری است، کشور ما منبع غنی از تاریخ و همچنين فرهنگ و همچنين علم است و همچنين زبان فارسی کلیدی برای فهم مباحث و مطالب و همچنين آشنایی با فرهنگ غنی کشور است.

ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

دانش‌آموزان خود را برای آینده متحول و همچنين مبتنی بر علوم و همچنين فناوری‌های جدید آماده کنند در تاریخ ۱ July 1398 | 11:48 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *