ضرورت زنده نگه‌داشتن یاد و همچنين خاطره دلاورمردان دفاع مقدس – شریف

ضرورت زنده نگه‌داشتن یاد و همچنين خاطره دلاورمردان دفاع مقدس – شریف

به نقل از شریف: ضرورت زنده نگه‌داشتن یاد و همچنين خاطره دلاورمردان دفاع مقدس

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس که امروز (سه‌شنبه) در محل این وزارت برگزار شد، بر ضرورت زنده نگه‌داشتن یاد و همچنين خاطره دلاورمردان دفاع مقدس تاکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این نشست با اشاره به تکلیف دانشگاه‌ها در قبال تقویت بنیه دفاعی کشور گفت: این امر تکلیفی است که دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی کشور جهت حمایت از مراکز دفاعی به دست گرفته‌اند و همچنين حتی در بسیاری از قراردادها و همچنين پروژه‌ها، نیمی از هزینه پروژه‌ها را نیز خود دانشگاه‌ها تامین می‌کنند.
وی با اشاره به ایثارگری‌های رزمندگان در طول ۸سال دفاع مقدس تصریح کرد: هر یک از ما وظیفه داریم که بدانیم در قبال رشادت‌ها و همچنين ایثار این عزیزان که رفتند و همچنين شهید شدند چه خدمتی به کشور کردیم و همچنين چه پاسخی به آن هم‌ها داریم.
دکتر غلامی در ادامه افزود: باید یاد و همچنين خاطره دلاورمردان دفاع مقدس را زنده نگه داشته و همچنين برای شهدای جنگ و همچنين شهدای مدافعان حرم علو درجات را از خداوند متعال مسئلت داریم و همچنين بتوانیم بازگوکننده سرويس ها و خدمات و همچنين رشادت‌های آنها در حمایت از انقلاب اسلامی باشیم.
در ادامه سردار دکتر طلایی نیک، دست يار پارلمانی و همچنين حقوقی وزارت دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به پشتیبانی‌های دانشگاهیان و همچنين اساتید دانشگاه بوعلی سینا همدان در طول ۸سال دفاع مقدس و همچنين قدردانی از زحمات بسیج وزارت علوم گفت: در طول دوران دفاع مقدس انگیزه و همچنين عشق بالایی در اشخاص وجود داشت و همچنين عزم و همچنين اراده حضرت امام و پيشوا‌خمینی (ره) و همچنين فلسفه کربلا هرگز نباید از یاد‌ها فراموش مي شود.
وی در ادامه از رشادت‌های بسیار سردار همدانی در طول ۴۰ سال شمسي تاریخ انقلاب شکوهمند اسلامی یاد کرد و همچنين گفت: شهید همدانی همیشه و همچنين همه حال در میدان جنگ و همچنين دفاع از انقلاب اسلامی حضور داشت و همچنين حتی برای دفاع از مسلمانان سوریه و همچنين کمک به جبهه مقاومت گروه و حزب‌الله لبنان نیز اقدامات موثری انجام داد.
سردار طلایی‌نیک افزود: هر کس که به علم دسترسی پیدا می‌کند به رشد دنیوی می‌رسد ولی وجه ممیزه انقلاب ما با سایر کشورها این است که ما تنها و فقط به دنبال پیشرفت‌های دنیوی نبودیم بلکه انقلاب ما را به خداوند تبارک و تعالي نزدیک کرد و همچنين ما تحت حمایت حاکمیت الله قرار گرفتیم.
وی با بیان اینکه دستاوردهای دوران دفاع مقدس شامل دو قسمت و بخش دستاوردهای همزمانی و همچنين دستاوردهای فرا‌دوره‌ای است خاطرنشان کرد: دستاوردهای همزمانی باعث حفظ آب و همچنين خاک و همچنين سرزمین‌مان شد و همچنين دستاوردهای فرادوره‌ای در ما ایجاد قدرت معنوی بالایی کرد.
دست يار پارلمانی و همچنين حقوقی وزارت دفاع و همچنين پشتیبانی نیروهای مسلح بیان کرد: در ۸ سال شمسي دفاع مقدس ۱۶۳ عملیات انجام شد که در ۷۰ قسمت و بخش آنها ما پیروز بودیم و همچنين در ۱۰ قسمت و بخش آن هم شکست خوردیم و همچنين در ۲۰ قسمت و بخش دیگر نیز نه شکستی حاصل شد و همچنين نه پیروزی به دست آمد.
وی با بیان اینکه ایران جزء ۱۳ کشور قدرتمند جهان در عرصه نظامی به شمار می‌رود گفت: در طول دوران دفاع مقدس ۱۰ دانشگاه در مراحل متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين ایجاد تجهیزات ما را یاری کردند و همچنين هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان با ما همکاری می‌کنند‌.
در ادامه این مراسم دکتر مجتبی زارعی، رئیس نهاد بسیج اساتید کشور نیز با تایید سخنان سردار طلایی‌نیک گفت: مهم‌ترین نقطه در ۸ سال شمسي دفاع مقدس این است که ما جنگی پاک داشتیم به این معنا که ما تجاوزکار نبودیم و همچنين همه شهدای ما وصیت‌نامه داشتند که در این وصیت‌نامه‌ها مطالبی از هستی و همچنين خلقت تا اصل حاکمیت مطرح شده است.
وی با اشاره به اینکه تکیه‌گاه فکری رزمندگان کشورمان متافیزیکی بود، افزود: آنان تنها و فقط برای دفاع از خاک کشور نمی‌جنگیدند بلکه برای دفاع از ارزش‌های اسلامی و همچنين باورهای نظام مقدس جمهوری اسلامی نبرد می‌کردند.
دکتر زارعی در ادامه به موضوع اردوی راهیان نور اشاره کرد و همچنين تصریح کرد: پیشنهاد مدل جدیدی از راهیان نور را ارائه کرده‌ایم که به آن هم مدل ترکیبی گفته می‌مي شود؛ مدلی که در آن هم مطالعه وضعیت ۸ ساله دفاع مقدس را به تاریخ ۲۰۰ ساله ایران تعمیم دهیم و همچنين راویان نسل اول جنگ و همچنين نخبگان را در کنار هم قرار دهیم تا بتوانیم یک کارگاه آموزشی قوی برای تقویت بنیه دفاعی کشور فراهم کنیم.
در ادامه این نشست دکتر جعفرپور رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم با بیان اینکه در این مرکز یک رویکرد حل‌المسائل به مسائل کشور دنبال می‌مي شود اظهار داشت: از مهرماه سال شمسي ۱۳۹۷ به تا حال بیش از ۱۰۰ برنامه جذاب و جالب و خوب در بسیج وزارت علوم شامل نشست‌ها، اعزام اربعین و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مناسبتی برگزار شده است.
همچنین در این مراسم دکتر محبی، مشاور وزیر علوم در مسائل ایثارگران نیز به بیان خاطرات خود از دوران ۸سال دفاع مقدس پرداخت.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/‏‬ ن. ش ۵۸

ضرورت زنده نگه‌داشتن یاد و همچنين خاطره دلاورمردان دفاع مقدس در تاریخ ۲ July 1398 | 4:47 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *