وجود درهم تنیدگی میان فرهنگ غنی ایرانی و همچنين اسلامی در ایران/ راه ابریشم؛ راهی برای تبادل علم و همچنين فرهنگ – شریف

وجود درهم تنیدگی میان فرهنگ غنی ایرانی و همچنين اسلامی در ایران/ راه ابریشم؛ راهی برای تبادل علم و همچنين فرهنگ – شریف

به نقل از شریف: وجود درهم تنیدگی میان فرهنگ غنی ایرانی و همچنين اسلامی در ایران/ راه ابریشم؛ راهی برای تبادل علم و همچنين فرهنگ

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: امروزه در ایران یک درهم تنیدگی بین فرهنگ غنی ایرانی و همچنين فرهنگ اسلامی داریم؛ یعنی ایرانیان با آن هم سابقه دانش و همچنين فرهنگ وقتی با ایدئو‌لوژی اسلام روبه‌رو شدند، آن هم را با علم و همچنين دانش پذیرفتند؛ دینی که پیامبر با توجه به علم آن هم را شروع کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بوعلی سینای همدان، دکتر غلامی در آیین افتتاحیه اجلاس جهانی راه ابریشم که امروز (دوشنبه) با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و همچنين صنایع دستی، دست يار آسیا و همچنين اقیانوسیه نهاد یونسکو، مدیران استان و همچنين نمایندگانی از ۱۴ کشور جهان در سالن همایش‌های استانداری برگزار شد، گفت: در روز‌های اخیر در ایران به پاس جانفشانی‌های جوانان دلیر ایران و همچنين تلاش ما برای حفظ خاک این مرز و همچنين بوم مراسم‌های خاصی انجام می‌مي شود که بخشی از فرهنگ غنی و همچنين پربار این مرز و همچنين بوم را به نمایش می‌گذارد.
وزیر علوم تصریح کرد: ملت ایران هیچ‌گاه به هیچ ملتی تهاجم نداشته و همچنين همواره میزبان علما از کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف جهان بوده است و همچنين قدیمی‌ترین دانشگاه جهان را در خود دارد؛ قطعاً شکل‌گیری دانشگاه مقدماتی دارد که قسمت و بخش مهمی در توسعه علم و همچنين دانش بوده است.
دکتر غلامی گفت: تاریخ و همچنين فرهنگ علم دوستی کشور منجر به شکوفایی علم و همچنين دانش شد که پایه رشد و همچنين ترقی علم و همچنين دانش جهانی گشت.
وزیر علوم خاطر نشان کرد: راه ابریشم راهی برای تبادل علم و همچنين فرهنگ بوده است.
وی بیان کرد: ما دانشمندان زیاد و همچنين به‌نامی را می‌شناسیم که راه‌های طولانی را طی می‌کردند تا از توانمندی‌های علمی منطقه ها و مناطق بهره ببرند، به منطقه خود برگردند و همچنين نقش خود را ایفا کنند.
وزیر علوم تشریح کرد: راه ابریشم راه مبادله علم، فرهنگ و همچنين مبادلات تجاری بوده است؛ امروز ما در یکی از شهرستان‌های مهم مسیر این راه تاریخی مهم به اهمیت دستاورد‌های شکل‌گیری این راه و همچنين آثار ارتباطاتی که در این بستر رخ داده است می‌پردازیم.
وی اظهار کرد: حضور نمایندگان کشور‌ها از سراسر جهان نشان از توجه تاریخ و همچنين فرهنگ گذشتگانمان دارد؛ همدان عمری به تاریخ و همچنين تمدن ایرانیان دارد و همچنين دانشمندان به نامی از این خاک برخواستند.
دکتر غلامی خاطر نشان کرد: هم‌زیستی مسالمت‌آمیز بین اقوام یکی از موارد مهم در همدان است.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

وجود درهم تنیدگی میان فرهنگ غنی ایرانی و همچنين اسلامی در ایران/ راه ابریشم؛ راهی برای تبادل علم و همچنين فرهنگ در تاریخ ۱ July 1398 | 1:46 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *