اگر دچار مشکل گرفتگی لوله فاضلاب شدیم چه کار کنیم؟

اگر دچار مشکل گرفتگی لوله فاضلاب شدیم چه کار کنیم؟

اگر دچار مشکل گرفتگی لوله فاضلاب شدیم چه کار کنیم؟

مشکل گرفتگی لوله فاضلاب از مشکلات عمومی است که شاید حداقل یک بار برای هر کسی اتفاق افتاده است. بالا زدن فاضلاب نه تنها بوی بد و کثیفی را به همراه دارد بلکه گاها سیستم لوله کشی فاضلاب را هم مختل میکند. این مسئله زمانی بسیار سخت می شود که گرفتگی در چاه فاضلاب توالت اتفاق بی افتد. که در آن صورت حتما و سریعا باید به باز کردن آن اقدام کرد. گرفتگی لوله فاضلاب توالت دردسر بزرگی است که هرچه زودتر باید از شر آن خلاص شد.

چرا از روش های خانگی برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کنیم؟

بسیاری از مواقع گرفتگی لوله فاضلاب نیاز به روش های خیلی حرفه ای مانند فنرزنی با دستگاه ندارد. زمانی که گرفتگی لوله فاضلاب سطحی است، مشکل را می توان به وسیله روش های ساده و حتی خانگی برطرف کرد. این باعث می شود که مجبور به صرف هزینه های لوله بازکنی، تخلیه چاه و تعمیر و لوله کشی دوباره نشوید.

البته گاه این روش ها چندان موثر نیست و آن وقت است که باید به سراغ لوله بازکنی حرفه ای بروید که توصیه ما به شما در استفاده از خدمات لوله بازکنی برچسب در مناطق مختلف تهران مانند لوله بازکنی نلسون ماندلا، لوله بازکنی دروس، الهیه، اختیاریه، پاسداران یا دیگر مناطق آن است. افراد لوله بازکن در هر زمان آماده اعزام به محل می باشند.

بهتر است بدانید که استفاده زیاد از فنرهای قوی لوله بازکنی برای باز کردن گرفتگی لوله فاضلاب می تواند به سیستم لوله کشی فاضلاب ساختمان شما آسیب جدی بزند. خصوصا اگر این لوله کشی قدیمی و پوسیده باشد. در این حالت ممکن است لوله کشی دچار شکستگی شود و باعث نشت فاضلاب گردد. نشت فاضلاب از آنجایی که به دیوارها و سقف نفوذ می کند به مرور باعث تخریب بنا می گردد و مشکل صد چندان می شود تا جایی که حتی هزینه و دردسر تعمیرات ساختمان و بنایی را به شما تحمیل می کند. در صورتی که شاید برطرف کردن گرفتگی لوله فاضلاب می توانست بسیار ساده تر، کم هزینه تر و حتی ایمن تر باشد.

چند روش ساده برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب

اما روش هایی که صحبت از آن ها شد، روش هایی معمولی هستند که به کار بستن آن ها در هر خانه و ساختمانی امکان پذیر است. روش هایی که عوارض زیادی برای ساکنان خانه یا لوله کشی ساختمان نخواهند داشت. شما می توانید گرفتگی لوله فاضلاب سینک ظرفشویی، لوله فاضلاب روشویی، لوله فاضلاب حمام و حیاط منزل را با این روش ها به سادگی برطرف کنید:

استفاده از سرکه و جوش شیرین

سرکه و جوش شیرین دو ماده طبیعی است که در بیشتر خانه ها و آشپزخانه ها وجود دارد. ترکیب این دو ماده باعث فعل و انفعالات شیمیایی کاملا ایمنی می شود که می تواند چربی ها و توده های آشغال داخل لوله فاضلاب سینک ظرفشویی را به راحتی از جا بکند. ترکیب این دو ماده جوششی به وجود می آورد و بلافاصله گاز دی اکسید کربن را متساعد می کند که در نتیجه فشار گاز می تواند گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف کند.

ترکیب سرکه و جوش شیرین برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب

ترکیب سرکه و جوش شیرین می تواند گرفتگی لوله فاضلاب سینک را برطرف کند

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب با این روش ابتدا باید به اندازه یک فنجان جوش شیرین در چاهک سینک ظرفشویی بریزید و بعد از مدتی یک لیوان سرکه را روی آن بریزید. بلافاصله باید ورودی لوله فاضلاب سینک را ببندید که فشار گاز حاصله از ترکیب به سمت پایین برود و آشغال ها یا چربی های رسوب کرده در مسیر فاضلاب و سیفون را از جا بکند.

به یاد داشته باشید؛ در صورتی که از طریق روش های خانگی رفع گرفتگی لوله فاضلاب موفق به باز کردن لوله نشدید، می توانید به سایت برچسب مراجعه و از خدمات شبانه روزی، فوری و تضمینی لوله بازکنی آن استفاده کنید.

استفاه از جوش شیرین و نمک برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی

مانند مورد قبلی جوش شیرین و نمک نیز در اکثر خانه های پیدا می شود. این دو ماده نیز ترکیبی دارند که می تواند توده های چربی یا آشغال ها و مواد کم حجم و کوچک که باعث گرفتگی لوله فاضلاب سینک شده است را از بین ببرند. ضمن آنکه جوش شیرین خاصیت ضدباکتریایی دارد و همین باعث ضدعفونی کردن مسیر فاضلاب و از بین بردن عوامل بوی بد در آن می شود. این روش برای زمانی که در سیفون فاضلاب سینک ظرفشویی لجن تولید و جمع شده و بوی بدی از خود متساعد می کند بیشتر به کار می آید.

برای این کار باید یک فنجان جوش شیرین و نمک را درون لوله فاضلاب ریخته و بعد از چند ساعت یک ظرف بزرگ آب جوش را با فشار روی آن تخلیه کنید تا کثیفی ها و گرفتگی لوله فاضلاب را از بین ببرد.

استفاده از فنر دستی برای باز کردن لوله فاضلاب

برخی مواقع گرفتگی لوله فاضلاب به علت افتادن یک وسیله یا تجمع چیزی در مسیر لوله فاضلاب اتفاق می افتد. مثلا اشیائی که در جیب قرار می گیرند و در حین نشستن بر توالت به درون آن سقوط می کنند یا تجمع دستمال توالت و دستمال کاغذی در مسیر فاضلاب یا جمع شدن مو در لوله فاضلاب حمام.

این موارد را باید حتما با فنر لوله بازکنی رفع کرد ولی نیازی به فنرهای حرفه با دستگاه نیست. شما می توانید فنرهای لوله بازکنی معمولی را خریداری کرده و با دست آن را در چاه فاضلاب چرخانده و راه لوله فاضلاب را باز کنید.

اگر استفاده از روش های بالا برای شما کارساز نبود می توانید از خدمات حرفه ای سایت برچسب در زمینه سرویس لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله فاضلاب استفاده کنید. سرویس لوله بازکنی برچسب شامل رفع انواع گرفتگی های سخت و پیچیده در انواع مختلف لوله های فاضلاب می باشد. برای برخورداری از این خدمات، در هر کجای تهران که هستید، فقط کافیست تماس بگیرید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب توالت با روش فنرزنی

فنر زنی چاه توالت ایرانی با فنر دستی به جای برق از نیروی محرکه دست برای چرخیدن استفاده می کند و گرفتگی لوله فاضلاب را برطرف میکند.

استفاده از تلمبه دستی برای باز کردن لوله فاضلاب

تملبه دستی هم در اکثر منازل وجود دارد. این وسیله یک دسته و یک سری لاستیکی دارد که دهانه چاه فاضلاب را می بندد و با حرکت روی آن باعث ایجاد مکش در چاه و حرکت کردن کردن وسیله ای که در چاه افتاده یا باعث گرفتگی شده می شود. تکرار چند باره این کار می تواند گرفتگی لوله فاضلاب را باز کند تا دیگر نیاز به هزینه های گزاف برای آن نداشته باشید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب با استفاه از اسید لوله بازکنی

اسید لوله بازکنی آخرین گزینه ای است که برای از بین بردن گرفتگی لوله فاضلاب به شما پیشنهاد می دهیم. چرا که این مورد بسیار می تواند خطرناک باشد. اگر در استفاده از آن بی تجربه هستید یا استرس انجام آن را دارید بهتر است این کار را به یک فرد آشنا یا متخصص بسپارید. اسید لوله بازکنی می تواند در صورت ریختن روی پوست یا بدن صدمات جبران ناپذیری به آن بزند. برای جلوگیری از این اتفاق می بایست به شیوه استفاده از اسید روی بسته بندی و بطری آن توجه کنید.

برای استفاده از آن باید ظرف بطری را به مقداری که فکر می کنید لازم است در چاه توالت خالی کنید. سپس چند ساعت به اسید اجازه دهید تا کثیفی ها و چربی های رسوب کرده را حل کند. بعد یک ظرف بزرگ آب گرم را با فشار به چاه فاضلاب بریزید. حالا خواهید دید که آب دیگر در مسیر فاضلاب جمع نشده و گرفتگی باز می شود.

این روش ها می تواند شما را از دردسرهای گرفتگی لوله فاضلاب خلاص کند. اگر این روش ها جواب نداد بعد از آن می توانید به یک متخصص لوله بازکنی درخواست انجام فنرزنی لوله فاضلاب را بکنید.

سایت بکوریتی ( خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی ) پلتفرمی برای دسترسی به وب سایت های با کیفیت و با اتوریتی بالا همچون سایت ما می باشد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *