تناسب اندام با لیپوماتیک

تناسب اندام با لیپوماتیک

تناسب اندام با لیپوماتیک

در این نوشته قصد داریم تا شما دوستان عزیز را با لیپوماتیک یکی از روشهای رایج شده لاغری بعنی لاغری با لیپوماتیک آشنا کنیم. در ادامه این مطلب به برخی ویژگی های این روش نسبت به بقیه روشها , مراقبتهای بعد از لیپوماتیک و …. میپردازیم.

Image result for lipomatik

drnajafbeygi.com

امروزه تناسب اندام یکی از مهمترین معیارهای زیبایی است که اغلب افراد به دنبال آن هستند.تناسب اندام می تواند در جذاب شدن فرد نقش مهمی داشته باشد.به همین خاطر اغلب افرادی که چاق هستند و اضافه وزن دارند به دنبال راه هایی برای لاغری هستند.برای از بین بردن چربی راه های زیادی پیشنهاد شده که یکی از این راه ها لیپوماتیک است.

لیپوماتیک یکی از روش های جدید برای تناسب اندام است.با استفاده از این روش چربی ها از بدن خارج می شوند و فرد به اندام مورد نظر خود خواهد رسید.از این روش برای از بین بردن چربی های تمام نواحی بدن استفاده می شود و فقط مختص یک ناحیه نمی باشد.

برخی از افراد که بدنشان چربی زیادی دارد با رژیم و ورزش اقدام به کاهش چربی ها میکنند و جواب می گیرند.اما در برخی دیگر از افراد این چربی ها ارثی هستند و به راحتی از بین نمی روند.برای از بین بردن این چربی ها میتوان از روش لیپوماتیک استفاده کرد و چربی های اضافی بدن را از این طریق از بدن خارج نمود.همچنین در این روش میتوان قسمتی از چربی بدن را برداشت و به قسمت دیگری از بدن تزریق نمود.

مراقبتهای پس از انجام لیپوماتیک چیست ؟

مراقبت های پس ازعمل جهت حفظ نتایج بسیار مهم است . پوست انسان قابلیت بازسازی دارد . پس از انجام لیپوماتیک توصیه به استفاده از گن تا مدت ۲ الی ۳ ماه میشود . طی این مدت پوست سفتی و کشش خود را با شرایط جدید بدست می آورد .

Image result for lipomatik

از هفته دوم پس از لیپوماتیک ، بافت زیر جلدی کمی سفتی پیدا می کند . این سفتی گذرا است و توصیه می کنیم روزانه زیر آب گرم به مدت ۱۵ دقیقه ماساژ داده شود. استفاده از RF نیز از هفته دوم پس از لیپوماتیک بسیار خوب است و به نرمی پوست و یکنواختی آن کمک می کند. RF هفته ای ۲ جلسه و در مجموع ۱۰ جلسه بهتر است انجام گردد.

با انجام لیپوماتیک بسیاری از سلولهای چربی از منطقه مورد نظر خارج شده اند اما سلول چربی همواره قابلیت بزرگ شدن دارد . لذا توصیه می کنیم بیماران کنترل وزن خود را داشته باشند .

روشهای خروج مستقیم چربی همچون لیپوماتیک و لیپولیزر , روشهای بدون بازگشت هستند اما باید توجه داشت که وزن گرفتن مفرط  ، می تواند به برگشت محدودی از چربی در مناطق درمان شده با لیپولیزر یا لیپوماتیک ، منجر شود.

Image result for lipomatik

به طور کلی  مراقبت های بعد از لیپوماتیک  شامل موارد زیر هستند:

۱- به بیماران توصیه می شود که از مصرف غذاهای چرب و پر نمک پس از عمل اجتناب نمایند .

۲- طی روز اول پس از عمل بیمار می تواند استراحت نسبی داشته باشد اما در مجموع توصیه به فعالیت های معمول روزانه می کنیم.

۳- به بیماران توصیه می شود که از انجام ورزش های سنگین تا مدت ۲ هفته پرهیز کنند .

۴- پوشیدن گن پس از عمل لیپوماتیک بسیار ضروری می باشد ، توصیه می شود که بیمار به مدت حداقل دو هفته از گن های فشاری و مخصوص لیپوماتیک استفاده نماید . پوشیدن گن از تجمع مایعات زیر پوست جلوگیری می کند .

۵- بیماران باید داروهای تجویز شده توسط پزشک را سر ساعت مصرف نمایند.

۶- به دلیل ترشح مایعات زیر جلدی در ناحیه تحت لیپوماتیک, بدن بیمار دایم با کسری مایعات روبروست. لذا توصیه به مصرف فراوان مایعات به خصوص طی چند روز اول می شود.

مزایای لیپوماتیک نسبت به سایر روش های موجود

 • تورم و التهاب بافتی کمتر
 • بهترین نتیجه از نظر جمع شدن و سفت شدن پوست
 • کمترین میزان درد
 • دوره بهبودی کوتاه تر
 • سهولت انجام کار برای جراح و لذا امکان انجام کار دقیق تر و ظریف تر در زمان کمتر

چه مناطقی از بدن را می توان لیپوماتیک کرد؟

هیچ گونه محدودیت ناحیه ای جهت انجام لیپوماتیک در بدن وجود ندارد و تمام مناطق زیر کاندید انجام لیپوماتیک می توانند باشند:

 • بزرگی سینه در آقایان
 • غبغب در افراد چاق
 • شکم و پهلو
 • ران و باسن
 • ساق و کنار زانو
 • بازو
 • پشت
 • ناحیه ژنیتال در خانمها

لیپوماتیک سینه در آقایان

بزرگی سینه در آقایان می تواند ناشی از تجمع بافت پستانی باشد که به آن  ژینکوماستی می گویند و یا به دلیل چاقی و تجمع بافت چربی ایجاد شود.

علت و عوامل بسیاری برای ژینکوماستی واقعی مطرح است .

در دوران بلوغ و نوجوانی و نیز افراد مسن , ژینکوماستی فیزپولوژیک وجود دارد . یعنی ژینکوماستی قرینه در این افراد غالبا موضوعی طبیعی است. برخی داروها از جمله سایمتیدین ، اسپیرونولاکتون و برخی داروها ضد فشار خون می توانند باعث ژینکوماستی شوند .

لیپوماتیک سینه آقابان

۵۰ درصد ورزشکارانی که از هورمون های آندروژن استفاده می کنند نیز دچار ژینکوماستی می شوند .

اما بسیاری از موارد بزرگی سینه آقایان به خصوص افراد چاق , ژینکوماستی واقعی نیست و تجمع چربی در سینه ها است . این موضوع غالبا باعث بروز احساس ناخوشایند در آقایان می شود.

لیپوماتیک , لاغری با لیپوماتیک , ویژگی های لیپوماتیک , لیپوماتیک , لیپوماتیک ران پا , هزینه انجام لیپوماتیک , عوارض لیپوماتیک , زمان انجام لیپوماتیک

از روش  لیپوماتیک برای تخلیه این چربی ها و بافت پستانی می توان استفاده کرد و با نتایج بسیار خوبی همراه است.  پوشیدن گن پس ازانجام کار  به جمع شدن مناسب پوست کمک بهتری می کند .

لیپوماتیک غبغب

بزرگی و افتادگی غبغب علت های مختلفی می تواند داشته باشد .  در برخی افراد چانه از حد طبیعی کوچک تر و عقب تر است و این موضوع ایجاد فرمی از غبغب حتی در مواقعی که اضافه وزن وجود ندارد , می شود. در برخی دیگر از اشخاص چاقی و تجمع چربی در ناحیه زیر چانه موجب می شود که چانه حالت طبیعی خود را از دست داده و غبغب  ایجاد شود .

در اشخاصی که فک پایین عقب باشد و یا چانه آنها از حد معمول کوچکتر باشد با روشهای جراحی فک و صورت تا حدودی می توان وضیت چانه را اصلاح نمود . اگر شخص دارای چربی اضافه در ناحیه زیر چانه باشد با روش لیپوماتیک می توان اقدام به تخلیه چربی اضافه این ناحیه کرد.

برخی دیگر از موارد غبغب شلی پوست و عضله زیر پوستی پلاتیسما در این ناحیه است که غالبا در اشخاص مسن دیده می شود. در این موارد با برخی روشهای جراحی قسمت  آویزان عضله پلاتیسما قابل اصلاح است.

لیپوماتیک غبغب

لیپوماتیک شکم و پهلو ها

اصولا بیشترین مراجعین به کلینیک های لاغری موضعی کسانی هستند که از بزرگی شکم رنج می برند.

 در ارزیابی بزرگی شکم سه مولفه مهم وجود دارد:

 • میزان چربی زیر پوستی
 • میزان جلو زدگی و شلی عضلات شکم و پهلو
 • میزان چربی که در احشاء شکمی تجمع یافته است.

بدیهی است که با روشهای لاغری موضعی فقط چربی های زیر پوستی تخلیه می گردد. کسانی که چاقی احشایی دارند باید با ورزش و رژیم غذایی آنرا کم کنند و شلی عضلات شکم با ورزش های شکمی رفع می شود.

Image result for lipomatik

دومین نکته مهم  در ارزیابی شکم، میزان افتادگی پوست و لایه چربی است. بهترین کاندید های پیکر تراشی موضعی افرادی هستند که افتادگی خفیف تا متوسط در پوست شکم دارند.این افراد پس از انجام لیپوماتیک و تخلیه چربی و پوشیدن گن به نتیجه ای مطلوب دست می یابند و پوست تدریجا جمع میشود. اما در کسانی که لایه پوست و چربی افتادگی زیادی دارد و به صورت کاملا افتاده است، از انجام جراحی ابدومینوپلاستی بیشتر سود می برند.در روش ابدومینوپلاستی , تحت بیهوشی عمومی میزان اضافی پوست و چربی برداشته شده و پوست، در قسمت پایین شکم ترمیم میشود. شاید در این روش یک خط اسکار در پایین شکم باقی بماند اما به نتیجه ی یک شکم صاف منجر می گردد.

نکته مهم سوم اینکه هر چه پوست صاف تر باشد و از کلاژن بهتری برخوردار باشد جمع شدن پوست بهتر صورت خواهد گرفت. کسانی که به دنبال بارداری یا چاقی های شدید ترکهای پوستی در شکم دارند میزان جمع شدگی پوستشان در مقایسه با کسانی که پوست بدون آسیب دارند , ضعیف تر است.

در مورد چربی پهلوها باید ذکر کرد که اصولا با چربی شکمی برداشت می شوند.  در افرادی که شلی عضلات این ناحیه را ندارند فرم دهی زیبایی بصورت S شکل میتوان صورت داد . گاه لازم میشود برای خروج چربی های قسمت پشتی پهلوها از ناحیه پشت کمر نیز دو سوراخ برای تخلیه بهتر چربی های این قسمت تعبیه کرد.

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *