نحوه بهره بري و استفاده ازظرفیت های بند ط تبصره ۹ قانون بودجه سال شمسي ۹۷ – شریف

نحوه بهره بري و استفاده ازظرفیت های بند ط تبصره ۹ قانون بودجه سال شمسي ۹۷ – شریف

به نقل از شریف: نحوه بهره بري و استفاده ازظرفیت های بند ط تبصره ۹ قانون بودجه سال شمسي ۹۷

دکترعبدالساده نیسی،مدیرکل دفتر حمایت و همچنين پشتیبانی مسائل پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم در نشست هم اندیشی معاونان پژوهش و همچنين فناوری دانشگاه ها، نحوه بهره بري و استفاده از ظرفیت های تبصره ۹ قانون بودجه سال شمسي ۹۷ را تشریح کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نیسی در خصوص نخستین ماده تبصره ۹ در خصوص شرکت ها و همچنين موسسه ها و همچنين مراکز مجاز جهت بهره بري و استفاده از این تبصره گفت: شرکت های سود ده، بانک ها و همچنين موسسات انتفاعی وابسته به حکومت قادر به بهره بري و استفاده از این تبصره خواهند بود و همچنين منابع آن هم ۴۰ قسمت و بخش از هزینه مسائل پژوهشی هر یک از شرکت ها، بانک ها و همچنين موسسه ها می باشد و همچنين کلیه دانشگاه ها و همچنين موسسات آموزش عالی و همچنين پژوهشی و همچنين فناوری دارای ردیف بودجه ای در قانون می توانند از آن هم بهره بري و استفاده کنند.
دکتر نیسی در ادامه افزود: خزانه موظف است حساب خاصی را برای واریز منابع موضوع این آیین نامه ظرف دو هفته بعد از ابلاغ آن هم تعیین و همچنين اعلام کند و همچنين شرکت ها و همچنين موسسه ها موظف خواهند بود در پایان هر سه ماه معادل ۲۵ قسمت و بخش از مبلغ منابع موضوع این آیین نامه را به حساب فوق واریز کنند.
وی در خصوص منابع موضوع این آیین نامه در راستای حل معظلات و مسائل و مشکلات شرکت ها و همچنين موسسه ها گفت: منابع موضوع این آیین نامه در مواردی از قبیل پروژه های پژوهش کاربردی از طریق اعضای هیئت علمی، اجرای پایان نامه های تحصیلات تکمیلی و همچنين پروژه های تحقیقاتی دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی غیر شاغل هزینه می مي شود.
مدیرکل دفتر حمایت و همچنين پشتیبانی مسائل پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم در ادامه افزود: حداقل ۶۰ قسمت و بخش مبلغ هر پروژه باید به دانشجویان و همچنين یا پژوهشگران پسا دکتری و همچنين یا دانش آموختگان پژوهشگر فعال پرداخت مي شود.
دکتر نیسی با اشاره به ۱۰ قسمت و بخش از منابع موضوع این آیین نامه افزود: شرکت ها، بانک ها و همچنين موسسه ها می توانند حداکثر تا ۱۰ قسمت و بخش از منابع موضوع این آیین نامه را از طریق دانشگاه ها و همچنين موسسات پژوهشی که بر اساس اساسنامه وابسته به وزارت خانه یا نهاد ذی ربط بوده و همچنين دارای ردیف بودجه ای می باشند، هزینه کنند.
مدیرکل دفتر حمایت و همچنين پشتیبانی مسائل پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم با اشاره به طراحی سامانه در این خصوص گفت: توافق نامه های منعقده بین شرکت ها، بانک ها و همچنين موسسه ها باید در سامانه ای که توسط دبیر منزل و خانه شورای عتف تعیین و همچنين به کار گرفته شده، ثبت مي شود و همچنين مطابقت آن هم با این آیین نامه به تایید دبیرخانه رسیده و همچنين به نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه اعلام مي شود.
دکتر نیسی با اشاره به آدرس سامانه در سایت معاونت پژوهش و همچنين فناوری گفت: ابتدا شرکت ها پروژه ها و همچنين اولویت ها را در سامانه مپفا، سامانه سجاد قسمت و بخش بند ط تبصره ۹ ثبت می کنند و همچنين سپس، یک حساب کاربری برای دانشگاه ها تعریف می مي شود و همچنين دانشگاه ها و همچنين مراکزآموزش عالی در این خصوص باید نماینده خود را به معاونت پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم اعلام کنند.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵

نحوه بهره بري و استفاده ازظرفیت های بند ط تبصره ۹ قانون بودجه سال شمسي ۹۷ در تاریخ ۲۷ May 1397 | 12:00 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *