مسئول بسیج اساتید وزارت علوم منصوب شد – شریف

مسئول بسیج اساتید وزارت علوم منصوب شد – شریف

به نقل از شریف: مسئول بسیج اساتید وزارت علوم منصوب شد

دکتر مجتبی زارعی، رئیس نهاد بسیج اساتید کشور در حکمی دکتر رشید جعفر پور را به سمت مسئول بسیج اساتید وزارت علوم منصوب کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، آیین معارفه مسئول بسیج اساتید وزارت علوم باحضور دکترغلامرضا غفاری، دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، دکتر ابن الدین، قائم مقام نهاد بسیج اساتید کشور و همچنين جمعی از مسئولان این نهاد در محل وزارت خانه برگزار شد.
دکتر غفاری در این مراسم با گرامیداشت یاد و همچنين خاطره شهیدان دوره دفاع مقدس، به جایگاه ویژه و همچنين حضور بسیجیان در جبهه های نبرد حق علیه باطل اشاره کرد و همچنين اظهار داشت: اشخاص دغدغه مند همواره در هر دوره ای در تلاش برای حفظ و همچنين تقویت نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و همچنين با اقتضای شرایط این دغدغه ها تغییر پیدا می کند.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم خدمت به جمهوری اسلامی و همچنين حل مسائل آن هم را یکی از مهم ترین موارد و نکات و همچنين مطالبات جامعه از نظام آموزش عالی خواند و همچنين اظهار امیدواری کرد که این خدمت اثر گذاری بیشتری داشته باشد و همچنين تمام اشخاص این جامعه باید در ایفای این نقش تلاش کنند و همچنين این دین بزرگی بر گردن همه ماست.
وی جایگاه و همچنين موقعیت اشخاص را در انجام ماموریت ها و همچنين رسالت ها مهم دانست و همچنين افزود: انتظار شهروندان و مردم شهر از جامعه دانشگاهی به دلیل وجود نخبگان کشور در این قسمت و بخش بیشتر بوده و همچنين این مطالبه به جایی است دکتر غفاری افزود: برای نظام دانشگاهی کشور مهم ترین مساله این است که بتواند از عهده حل مسائل جامعه و همچنين پاسخ به نیازهای متنوع و گوناگون و مختلف در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف فنی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و همچنين محیطی است ولی انتظار از مجموعه بسیجی باتوجه به نقش و همچنين سهمی که در قبل هم داشته است، انتظار می رود که همچنان بدرخشد و همچنين خود را با اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی ایران معطوف کند.
دکتر ابن الدین، قائم مقام نهاد بسیج اساتید کشورنیز با تقدیر از زحمات دکتررخشانی مهر، مسئول سابق بسیج اساتید وزارت علوم، دکتر جعفرپور را از پیشقراولان و همچنين بسیجیان حوزه علم خواند و همچنين برای وی در مسئولیت جدید در راستای انجام ماموریت های نهاد بسیج اساتید آرزوی توفیق کرد.
وی رویکرد اصلی این نهاد را رویکرد حل پيشامد جديد دانست و همچنين اظهار امیدواری کرد که بسیج اساتید وزارت علوم با توجه به جایگاه ویژه ای که دارد و همچنين با بهره بري و استفاده از ظرفیت های علمی و همچنين توجه به مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات اجتماعی بتواند به کمک انقلاب و همچنين جمهوری اسلامی ایران بیاید و همچنين یاریگر آن هم در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات باشد.
دکتر ابن الدین آمایش آموزش عالی در کشور و همچنين تحول در نظام بنیادین آموزش و همچنين تربیت در دانشگاه ها، حرکت جهادی، انقلابی و همچنين بسیجی، به منظور مطابق و يکدست ساختن آموزش عالی با ظرفیت شبکه های بسیج اساتید جهت ایجاد نظام آموزشی موثر را شامل مواردی اعلام کرد که از مجموعه بسیج اساتید انتظار می رود.
قائم مقام نهاد بسیج اساتید کشور با اشاره به مطالبه رهبری در دیدار با اساتید دانشگاهی در خصوص مشارکت دانشگاه ها در حل مسائل اجتماعی گفت: تازمانی که پژوهش ها در کشور اجتماعی نشده و همچنين در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات جامعه موثر نباشند فاقد ارزش است.
وی همچنین از ایجاد اندیشکده های مطالعات راهبردی در دانشگاه ها خبر داد و همچنين این اقدام را در جهت حل این پيشامد جديد و همچنين دستیابی به مطالبه رهبری تاثیر گذار دانست.
قائم مقام نهاد بسیج اساتید کشور، سهم بالای ایران در تولید مقالات علمی در دنیا، را فرصت مغتنمی دانست و همچنين نقش بسیج اساتید را نسبت به سایر مسئولان بسیج خطیر تر دانست و همچنين افزود: بسیج اساتید باید با بهره بري و استفاده از ظرفیت های زیادی که دارد در راستای تحولاتی همچون اجتماعی کردن علم، کمک به سند تحول بنیادین، اسلامی شدن دانشگاه ها و همچنين حل مسائل جامعه قدم بردارد.
این آیین با حضور دکتر دارا، دست يار فرهنگی نهاد بسیج اساتید، مهندس عسکری، مدیرکل فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم و همچنين جمعی از اساتید و همچنين اعضای بسیج اساتید و همچنين کارکنان وزارت علوم برگزار شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

مسئول بسیج اساتید وزارت علوم منصوب شد در تاریخ ۱۰ July 1397 | 1:16 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *