مقالات علمی تقلبی عامل آسیب به آموزش عالی کشور در سطح جهانی/ ضرورت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری – شریف

مقالات علمی تقلبی عامل آسیب به آموزش عالی کشور در سطح جهانی/ ضرورت  ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری – شریف

به نقل از شریف: مقالات علمی تقلبی عامل آسیب به آموزش عالی کشور در سطح جهانی/ ضرورت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری

مدیرکل دفتر حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: فساد و همچنين تقلب در نوشتن پایان نامه، مقاله و همچنين کتاب در سطح بین المللی آسیب های زیادی به نظام آموزش عالی کشور وارد می کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر حسین آقابابایی در پنجمین همایش مدیران حقوقی دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی سراسر کشور در اصفهان اظهار داشت: نشر یک یا ۲ مورد از این پایان نامه ها و همچنين مقاله های تقلبی در ژورنال های بین المللی شرایط نامناسبی را برای کشورمان در سطح بین المللی ایجاد می کند.

وی گفت: دروغ و همچنين غصب از مهمترین مولفه های تقلب علمی و همچنين جرائم در این حوزه به شمار می رود و همچنين تقلب علمی از نظر تحلیل جرم و جنايت شناختی نوعی فساد در آموزش عالی محسوب می مي شود که دروغ شاه کلید آن هم است.

دکتر آقا بابایی افزود: دروغ به معنی عوض کردن و همچنين تغییر دادن میدان بازی است و همچنين از نظر اخلاقی هم شایسته نیست.

مدیرکل دفتر حقوقی وزارت علوم، با بیان اینکه مدرک دانشگاهی، شاخص توانایی اشخاص است اظهار داشت: تهیه مدارک دانشگاهی با دروغ و همچنين نیرنگ، نوعی غصب است و همچنين تنها و فقط به کشور ما هم اختصاص ندارد.

وی تصریح کرد: می قدرت با امکانات موجود با متقلبان علمی برخورد کرد ولي بايد توجه داشت مقابله به تنهایی پاسخگو نیست و همچنين باید با پیشگیری و همچنين ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری با این پدیده برخورد کنیم.

دکتر آقا بابایی خاطرنشان کرد: نشست امروز با هدف ایجاد حساسیت مدیران حقوقی دانشگاه های سراسر کشور و همچنين اهتمام و همچنين توجه بیشتر آنها به این موضوع برگزار شد.

وی با بیان اینکه منشاء بسیاری از تقلب های علمی در پایتخت کشور است تصریح کرد: بسیاری از این مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات در تهران و همچنين میدان انقلاب رخ می دهد.

مدیرکل دفتر حقوقی وزارت علوم، با بیان اینکه پیامک های تهیه پایان نامه و همچنين مقاله علمی با نرخ های متغاير و متفاوت برای وزیر علوم و همچنين دیگر مسئولان هم ارسال می مي شود گفت: مذاکره هایی با مدیران اپراتورهای تلفن های همراه برای مسدود کردن پیامک های انبوه شده است.

دکتر آقابابایی بیان کرد: نباید اجازه دهیم که قانون پیشگیری و همچنين مقابله با تقلب علمی به یک قانون مسکوت و همچنين مطرود تبدیل مي شود.

ل.م ۵۴/ ع. ع۵۷

مقالات علمی تقلبی عامل آسیب به آموزش عالی کشور در سطح جهانی/ ضرورت ترویج فرهنگ احترام به حقوق مالکیت فکری در تاریخ ۲۰ October 1397 | 5:14 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *