نشست مشورتی قسمت و بخش گسترش زبان فارسی و همچنين ایران شناسی وزارت علوم برگزار شد – شریف

نشست مشورتی قسمت و بخش گسترش زبان فارسی و همچنين ایران شناسی وزارت علوم برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: نشست مشورتی قسمت و بخش گسترش زبان فارسی و همچنين ایران شناسی وزارت علوم برگزار شد

نشست بررسی وضعیت زبان فارسی در حوزه آمریکای لاتین با حضور استادان اعزامی به این قاره و همچنين به ریاست دکتر بهادر باقری، دست يار گسترش زبان فارسی و همچنين ایران شناسی مرکز همکاری های علمی و همچنين بین المللی وزارت علوم برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که امروز در محل وزارت علوم برگزار شد، دکتر باقری هدف از برگزاری این نشست را بهره بري و استفاده از خرد جمعی برای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنين مستند سازی تجربیات استادان اعزامی زبان فارسی به خارج از کشور اعلام کرد و همچنين گفت: تجربیات استادان به صورت مکتوب جمع آوری و همچنين در سایت مرکز نیز منتشر خواهد شد.
دست يار گسترش زبان فارسی و همچنين ایران شناسی مرکز همکاری های علمی و همچنين بین المللی وزارت علوم، استادان اعزامی را اتاق فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن معاونت گسترش زبان فارسی و همچنين ایران‌شناسی در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی خارج از کشور این مرکز نام برد و همچنين گفت: در تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی ده ساله این مرکز از نظرات استادان بهره بري و استفاده می مي شود.
وی با اشاره به ضرورت بهره بري و استفاده از نظام آموزش غیر حضوری و همچنين مجازی برای آموزش زبان فارسی گفت: به زودی یک فراخوان اعلام خواهد شد و همچنين بعد از دریافت توانایی های سخت افزاری، نرم افزاری و همچنين دانشی دانشگاه های متنوع و گوناگون و مختلف، مجری راه اندازی وب سایت آموزش مجازی زبان فارسی انتخاب می مي شود.
به گفته دکتر باقری وب آموزش مجازی زبان فارسی به غیر فارسی زبانان از سراسر دنیا، از شیوه ها و همچنين ضوابط استاندارد بهره بري و استفاده کرده و همچنين بعد از آزمون به اشخاص گواهی و همچنين مدرک معتبر اعطا می کند.
وی تاکید کرد: نشست های حلقه مشاوران معاونت گسترش زبان فارسی و همچنين ایران‌شناسی در دانشگاه‌های خارج از کشور به صورت منظم و همچنين به میزبانی دانشگاه ها ادامه خواهد یافت تا نظر همگان در تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب ها لحاظ مي شود.
در ادامه استادان حاضر در این نشست، تجربیات، دستاوردها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات آموزش زبان فارسی در کشور اعزامی خودرا بیان کردند.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

نشست مشورتی قسمت و بخش گسترش زبان فارسی و همچنين ایران شناسی وزارت علوم برگزار شد در تاریخ ۱۸ October 1397 | 6:06 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *