وظیفه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی کشور همچنين و علاوه بر آموزش و همچنين پژوهش، خلق فناوری است – شریف

وظیفه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی کشور همچنين و علاوه بر آموزش و همچنين پژوهش، خلق فناوری است – شریف

به نقل از شریف: وظیفه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی کشور همچنين و علاوه بر آموزش و همچنين پژوهش، خلق فناوری است

دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم گفت: در شرایط کنونی جهان که رقابت‌های سختی بین دانشگاه‌ها جریان دارد، وظیفه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی کشور ما این است که همچنين و علاوه بر آموزش و همچنين پژوهش، به خلق فناوری بپردازند تا از چرخه رقابت جهانی حذف نشوند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه هرمزگان، دکتر مسعود برومند در اجلاس شورای هماهنگی و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی معاونان پژوهش و همچنين فناوری دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی منطقه ۸ کشور که به میزبانی دانشگاه هرمزگان برگزار شد، اظهار داشت: اجلاس معاونین پژوهش و همچنين فناوری در منطقه ها و مناطق دهگانه باید به روش منظم و همچنين با برنامه جذاب و جالب و خوب تشکیل مي شود و همچنين اعضای این جلسات باید با محتوا و همچنين فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن خلاق در نشست‌ها حضور پیدا کنند تا خروجی جلسات به عنوان ایده و همچنين سیاست‌های کلی و همچنين کلان منطقه ها و مناطق در اختیار مجموعه مدیریت وزارت علوم قرار گیرد.
وی افزود: منطقه هشت شامل مناطقی است که دارای پتانسیل‌های ویژه و همچنين خوبی در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علمی، پژوهشی، فناوری و همچنين صنعتی است و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است در جلسات این منطقه پیرامون این موضوعات بحث‌های جدی و همچنين محتوایی صورت گیرد.
در ادامه دکتر شیخی رئیس دانشگاه هرمزگان گفت: دنیای امروز بر پایه علوم و همچنين دانش بناشده است و همچنين این علوم بر پایه پژوهش و همچنين فناوری استوار گردیده و همچنين این مهم نیروی محرکه هرگونه توسعه اقتصادی، اجتماعی و همچنين سیاسی است.
وی افزود: در صورتي که در سایر کشورهای پیشرفته ما شاهد رشد و همچنين توسعه و همچنين ترقی هستیم همه مرهون گسترش تحقیقات و همچنين فناوری است و همچنين در سال شمسي‌های اخیر فعالیت‌های خوب و همچنين ارزشمندی درزمینه ایجاد و همچنين گسترش این ظرفیت در زیست‌بوم پژوهش و همچنين فناوری مهیا گردیده و همچنين پژوهشگران و همچنين محققان ما دریافته‌اند تا خلاقیت و همچنين نوآوری را به ثروت و همچنين محصول تبدیل نمایند.
دکتر شیخی اظهار امیدواری کرد برگزاری این نشست دستاوردهای مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را در راه توسعه پژوهش و همچنين فناوری به همراه داشته باشد.
گفتنی است این نشست با هدف سیاست‌گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی، کمک به انسجام معاونت‌های پژوهش و همچنين فناوری مراکز آموزش عالی منطقه هشت کشور، بررسی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنين سیاست‌های خرد و همچنين کلان پژوهش و همچنين فناوری، ارتقای سطح علمی کشور، انتقال تجارب، ارتباط نزدیک صف و همچنين ستاد و همچنين آینده نگری برگزار شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

وظیفه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی کشور همچنين و علاوه بر آموزش و همچنين پژوهش، خلق فناوری است در تاریخ ۲ December 1397 | 8:07 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *