بیش از ۴۵درصد دانشجویان در دانشگاه تهران زنان خواهند بود – شریف

بیش از ۴۵درصد دانشجویان در دانشگاه تهران زنان خواهند بود – شریف

به نقل از شریف: بیش از ۴۵درصد دانشجویان در دانشگاه تهران زنان خواهند بود

رئیس دانشگاه‌ تهران با بیان اینکه اکنون بیش از ۴۵درصد دانشجویان در دانشگاه تهران زنان خواهند بود، تاکید کرد: در دانشگاه موضوع تبعیض جنسیتی وجود ندارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در دومین همایش ملی زن و همچنين علم (جایزه دکتر مریم میرزاخانی) که امروز در سالن علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر نقش زنان در حوزه علم، دانش و همچنين دانشگاه بسیار گسترده است و همچنين این به عنوان یک واقعیت قطعی در جامعه پذیرفته شده، گفت: هنگامی که مهمانان خارجی، آمار حضور زنان در دانشگاه را ديدن می‌کنند، از نقش و همچنين به‌کارگیری ظرفیت‌های آنان بهت‌زده می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه یکی از اتهاماتی که در قبل به انقلاب اسلامی وارد می‌شد، کمرنگ شدن نقش زنان در جامعه و همچنين فعالیت‌های اجتماعی بود، افزود: اکنون بیش از ۴۵ قسمت و بخش دانشجویان در دانشگاه تهران زنان خواهند بود که بعضاً عملکردی بسیار موفق‌تر از مردان دارند لذا در دانشگاه موضوع تبعیض جنسیتی وجود ندارد.
رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه جمع کثیری از اعضای هیئت علمی که تقاضای وارد شدن به دانشگاه را دارند، زنان خواهند بود، اظهار داشت: نقش بانوان در تاریخ دانشگاه تهران در حوزه مدیریت ناديده گرفتن نشدنی است و همچنين در حال حاضر ریاست دانشکده مستقل، مدیریت کل و همچنين دیگر پست‌های علمی و همچنين مدیریتی را زنان تشکیل می‌دهند.
دکتر نیلی احمدآبادی ضمن ابراز خرسندی نسبت به بهره‌مندی از ظرفیت‌های ارزشمند زنان، مطرح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که در آینده‌ای نزدیک، تعداد بانوان در انجام مسئولیت‌های اجرایی افزایش یابد.
ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴

بیش از ۴۵درصد دانشجویان در دانشگاه تهران زنان خواهند بود در تاریخ ۲ February 1398 | 10:46 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *