لزوم انطباق مأموریت‌های دانشگاه‌ها متناسب با نیازهای جامعه/ دانشگاه باید پيشامد جديد‌شناس و همچنين برای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه راه حل ارائه کند – شریف

لزوم انطباق مأموریت‌های دانشگاه‌ها متناسب با نیازهای جامعه/ دانشگاه باید پيشامد جديد‌شناس و همچنين برای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه راه حل ارائه کند – شریف

به نقل از شریف: لزوم انطباق مأموریت‌های دانشگاه‌ها متناسب با نیازهای جامعه/ دانشگاه باید پيشامد جديد‌شناس و همچنين برای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه راه حل ارائه کند

دکتر غلامرضا غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری مراسم گرامیداشت روز معلم و همچنين تجلیل از مقام استاد در دانشگاه علوم کشاورزی و همچنين منابع طبیعی ساری با بیان اینکه مأموریت‌های دانشگاه‌ها باید منطبق با نیازهای جامعه باشد اظهار داشت: وقتی دانشگاه پيشامد جديد‌شناس باشد و همچنين راهکار ارائه کند می‌تواند اعتماد جامعه و همچنين اعتبار علمی بیشتری کسب ‌کند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و همچنين منابع طبیعی ساری، دکتر غفاری در این آیین با اشاره به قدمت دانشگاه علوم کشاورزی و همچنين منابع طبیعی ساری بیان داشت: این دانشگاه تخصصی می‌تواند با توجه به تجربه و همچنين بار علمی اساتید خود دستاوردهای مثبتی برای رفع نیازها و همچنين خواسته‌های جامعه داشته باشد.
وی با بیان اینکه کل تعداد دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌های کشور، سهم رشته‌های تخصصی کشاورزی، منابع طبیعی و همچنين دامپزشکی کمتر از ۴درصد می‌باشد افزود: باید توجه داشت در حوزه کشاورزی و همچنين منابع طبیعی نیاز به اهتمام و همچنين تلاش بیشتری است تا جامعه از آن هم منفعت ببرد.
دکتر غفاری، شهید مطهری را از چهره های شاخص دانشگاهی و همچنين حوزوی برشمرد و همچنين اظهار داشت: شهید مطهری در اموری وارد شدن پیدا کرد که نیاز اصلی نسل جوون و همچنين اجتماع بوده که به تا حال مورد بحث و همچنين تبادل نظر است.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، با بیان اینکه در صورتي که دانشگاه می‌خواهد در دنیای امروز زنده و همچنين پاینده باشد باید به اصولی که شهید مطهری ترسیم کرده توجه کند، اظهار کرد: آثار شهید مطهری نشان می‌دهد که وی اندیشه پویا و همچنين نگاه ویژه به آینده دارد، دانشگاه نیز باید برای آیندگان تولید علم داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه باید مسائل روز و همچنين مهم جامعه را بشناسد و همچنين برای آن هم دانش آموخته تربیت کند، متأسفانه دانشگاه در این زمینه موفق عمل نکرده است.
دکتر غفاری، دانشگاه را در دنیای امروز یک نهاد اجتماعی معرفی کرد و همچنين گفت: امروز از دانشگاه‌ها به عنوان یک مکان اثرگذار و همچنين اجتماعی یاد می‌مي شود، به این معنی که این مکان باید در جامعه با تولید علم و همچنين همچنین نقش نقادی نیز داشته باشد.
وی در ادامه تاکید کرد: زمانی این مهم تحقق می‌یابد که دانش‌آموخته همچنين و علاوه بر توانمندی‌های علمی، توانمندی اجتماعی را با کسب تجربه و مهارت بالا‌های زندگی نیز داشته باشد.
دکتر غفاری با بیان اینکه دانشجو و همچنين استاد در دانشگاه اجتماعی باید همراه و همچنين همگام با مسائل اجتماعی باشند گفت: امیدواریم با تلاش بیشتر در مسیر اهداف دانشگاه‌ها با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی دقیق شاهد ایرانی آباد و همچنين بهره‌مند از توسعه واقعی و همچنين پایدار باشیم.
در ادامه دکتر تیموری رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و همچنين منابع طبیعی ساری ضمن گرامیداشت روز معلم و همچنين روز خلیج فارس با تاکید بر جایگاه مهم دانشگاه در حل معظلات و مسائل و مشکلات پیش‌روی کشور، با بیان اینکه انتظار داریم در سطح سیاست‌گذاری های کلان وزارت علوم، نقش و همچنين جایگاه مهم دانشگاه‌های تخصصی دیده مي شود، اظهار داشت: رونق تولید زمانی رقم می‌خورد که زیر ساخت‌‌ها و همچنين پایه های تولید کشور با مبنای علمی و همچنين تخصص داخلی تقویت مي شود.
وی ۷۰ قسمت و بخش زیر ساخت‌های تولید کشور را مختص قسمت و بخش کشاورزی دانست و همچنين تاکید کرد: وقتی قسمت و بخش مهمی از تولید کشور متوجه قسمت و بخش کشاورزی است یقیناً نقش دانشگاه‌های تخصصی در رونق تولید تأثیرگذار است از این رو انتظار داریم به دانشگاه‌های تخصصی را در این مقوله توجه ویژه ای مي شود.
دکتر تیموری با اشاره به قدمت ۴۵ ساله دانشگاه علوم کشاورزی و همچنين منابع طبیعی ساری در عرصه تولید علم و همچنين تربیت نیرو در رشته‌های کشاورزی و همچنين منابع طبیعی اظهار داشت: سابقه این دانشگاه و همچنين دستاوردهای مهم آن هم در تولید کشاورزی می‌تواند در رونق و همچنين کیفیت تولید کشاورزی کشور و همچنين استان تأثیر شایانی داشته باشد.
وی با اشاره به نام گذاری سال شمسي توسط مقام معظم رهبری با عنوان رونق تولید عنوان داشت: کشور نیازمند به عزم همه جانبه در مسیر تحقیق و همچنين توسعه برای افزایش کمی و همچنين کیفی تولید است ولی متأسفانه با وجود علم به تأثیرگذاری بالای یافته‌‌های علمی، متاسفانه به تا حال از دانشگاه‌ها در عرصه‌های متنوع و گوناگون و مختلف کمتر بهره برده شده است.
در پایان مراسم نیز از اساتید نمونه دانشگاه علوم کشاورزی و همچنين منابع طبیعی ساری تجلیل شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

لزوم انطباق مأموریت‌های دانشگاه‌ها متناسب با نیازهای جامعه/ دانشگاه باید پيشامد جديد‌شناس و همچنين برای حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه راه حل ارائه کند در تاریخ ۱۱ February 1398 | 9:10 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *