لزوم حرکت علم در مسیر حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه – شریف

لزوم حرکت علم در مسیر حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه – شریف

به نقل از شریف: لزوم حرکت علم در مسیر حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه

دکتر جعفر توفیقی، رییس پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به اینکه علم باید درصدد حل مشکل جامعه باشد اظهار داشت: شهروندان و مردم شهر زمانی می‌توانند با صنعت و همچنين مدیران آثار علمی ارتباط داشته و همچنين آنها را درک کنند که شاهد بهبود معظلات و مسائل و مشکلات توسط علم تولید شده این محققان و همچنين مدیران باشند و همچنين اثربخشی آن هم را به چشم ببینند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر توفیقی، بعدازظهر دوشنبه، ۲۷ خردادماه در کارگاه بین‌المللی سیاست‌گذاری ترویج علم، فناوری و همچنين نوآوری با اشاره به اینکه ماموریت اصلی پژوهشگاه صنعت نفت، توسعه فناوری موردنیاز برای صنعت نفت و همچنين گاز  کشور است اظهار داشت: مخاطبان علم متنوع و همچنين گسترده خواهند بود و همچنين این تنوع سبب می‌مي شود که هر کدام از مخاطبان علم از منظر خاصی به علم نگاه کرده و همچنين انتظارات متفاوتی نیز از آن هم داشته باشند. با وجود این تنوع ولي بايد توجه داشت باید توجه داشت که انتظار جامعه از علم، بهبود وضعیت رفاهی و همچنين رفع فقر است.
رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در ادامه افزود: هیچ‌کس از دانستن علم مبرا نیست؛ علم موجب توسعه پایدار در هر  جامعه‌ای می‌مي شود چرا که ارتباط و رابطه مستقیمی میان توسعه علم و همچنين توسعه در تمامی عرصه‌های دیگر پیشرفت هر جامعه‌ای وجود دارد، بنابراین علم زمانی می‌تواند خدمت‌رسان باشد که راه حلی برای برون رفت از معظلات و مسائل و مشکلات ارائه کند.
دکتر توفیقی با اشاره به اینکه کشورهایی موفق خواهند بود که در کنار تولید علم بتواند علم را به فناوری تبدیل کنند، گفت: علم بایستی به فناوری تبدیل مي شود و همچنين فناوری را باید در خدمت حل معظلات و مسائل و مشکلات قرار داد. فناوری زمانی مشکل‌گشا است که به مرحله تجاری سازی برسد.
به گفته وی، خوشبختانه زیرساخت های مناسبی در کشور وجود دارد و همچنين پژوهشگاه صنعت نفت در زمینه تولید فناوری بسیار اثرگذار است و همچنين تلاش می‌مي شود که در آن هم، نتایج علمی به فناوری تبدیل مي شود؛ لذا بایستی درصدد حل معظلات و مسائل و مشکلات صنعت نفت و همچنين گاز باشیم.
ه.ع۷۳/ل.م۵۴/ع.ع۵۷

لزوم حرکت علم در مسیر حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه در تاریخ ۲۷ March 1398 | 4:49 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *