مراسم بدرقه کاروان اعزامی به رقابت‌های سی‌امین یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان – ایتالیا برگزار شد – شریف

مراسم بدرقه کاروان اعزامی به رقابت‌های سی‌امین یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان – ایتالیا برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: مراسم بدرقه کاروان اعزامی به رقابت‌های سی‌امین یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان – ایتالیا برگزار شد

مراسم بدرقه کاروان اعزامی به رقابت‌های سی‌امین یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان – ایتالیا، امروز (یکشنبه) با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين مسئولان ورزشی کشور، در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که تیم‌های ملی دانشجویان کشورمان در ۴رشته ورزشی تکواندو (پومسه و همچنين مبارزه )، تیراندازی با کمان (کامپوند) و همچنين تیراندازی در دو قسمت و بخش دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده و همچنين پسران جوان و همچنين والیبال پسران جوان نیز شرکت داشتند، دکتر غلامی با تأکید بر حفظ جایگاه شهروندان و مردم شهر ایران در مجامع جهانی توسط تیم‌های اعزام شده به رقابت‌های سی‌امین یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان – ایتالیا، نمایش اخلاق ایرانی – اسلامی را شامل مأموریت‌های اصلی این ورزشکاران دانست.
وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به آمادگی تیم‌‌های اعزام شده و همچنين کسب موفقیت در این رقابت‌ها گفت: قطعا دانشجویان ورزشکار کشور، با نظر، باور و همچنين روحیه‌ای که دارند، در سی‌امین یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان خواهند درخشید.
 
در مقوله ورزش همه زیرمجموعه‌های آموزش عالی و همچنين وزارت ورزش یار و همچنين یاور تیم‌های ورزشی ما بودند
دکتر مجتبی صدیقی، دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان اظهار داشت: در آموزش عالی همه زیرمجموعه‌های آموزش عالی اعم از دانشگاه پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای و همچنين علمی کاربردی، دانشگاه‌های هر روز خدا و همچنين وزارت ورزش و همچنين جوانان، کمیته ملی المپیک و همچنين فدراسیون‌ها، خوشبختانه یار و همچنين یاور ما بودند.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان تصریح کرد: در حکومت تدبیر و همچنين امید این سومین حضور ما در عرصه یونیورسیادها است که در دو دوره قبل ما توانستیم رتبه‌های نهم و همچنين دهم  جهان را کسب کنیم و همچنين تلاش ما هم درزمینهٔ ورزش همگانی دانشگاهی و همچنين هم در ورزش ملی و همچنين رقابت‌های جهانی و همچنين حرفه‌ای است.
وی در ادامه گفت:  در عرصه ورزش همگانی توانستیم المپیاد ورزش‌های همگانی را راه‌اندازی کنیم که دو سال شمسي یک‌بار برگزار می‌مي شود و همچنين امسال هم بعد از بازگشت این کاروان، فعالیت ورزش‌های همگانی دانشگاهی در دانشگاه بوعلی سینا همدان و همچنين دانشگاه الزهرا(س) شروع می‌مي شود و همچنين المپیاد ملی که سال شمسي قبل در دانشگاه شیراز برگزار شد، در سال شمسي آینده در دانشگاه گیلان برگزار می‌مي شود و همچنين با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی دقیقی که هم اداره کل تربیت‌بدنی و همچنين هم فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی دنبال کردند برنامه جذاب و جالب و خوب‌های متنوعی به‌روش منظم  انجام خواهد شد.
دکتر صدیقی درخصوص فضاهای دانشگاهی گفت: ما باید تلاش کنیم فضاهای ورزشی را در دانشگاه‌ها هم ازنظر کمی و همچنين هم کیفی گسترش دهیم  و همچنين خوشبختانه به نزدیک دومتر مربع سرانه فضای ورزشی  در آموزش عالی کشور رسیدیم  و همچنين امیدوار هستیم که تا پایان برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه از طریق پروژه‌های زودبازده مانند زمین‌های چمن مصنوعی در دانشگاه‌ها ارتقا پیدا کنیم.
دست يار وزیر و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان در خصوص نقش حضور دانشجویان ورزشکار در فضای سیاسی جهان گفت:  ما در فضای سیاسی که کشورمان امروز در دنیا دارد حضور ورزشکارانمان در این نوع رقابت‌ها کاملاً بامعنا است و همچنين علی‌رغم همه تحریم‌ها ورزشکاران ما با شورونشاط در عرصه‌های بین‌المللی حضور پیدا می‌کنند و همچنين نشان می‌دهند که کشور ما کماکان بانشاط و همچنين  امیدوار است.
وی به کیفیت این دوره از بازی‌ها اشاره کرد و همچنين افزود: به سبب آن هم که این دوره از رقابت‌ها در اروپا برگزار می‌مي شود؛ لذا رقابت‌ها از کیفیت بالاتری برخوردار است و همچنين این رقابت‌ها قبل از المپیک ۲۰۲۰ در حال برگزاری است و همچنين کسب سهمیه برای تیم‌ها از طریق این مسابقات حائز اهمیت است و همچنين کشورها با بهترین تیم‌های خود در این رقابت‌ها حضور خواهند یافت.
دکتر صدیقی به کار کیفی خوبی که برای تیم‌های اعزام شونده انجام‌شده اشاره کرد و همچنين  گفت: امکانات و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌ها بسیار مناسب بوده و همچنين امیدوار هستیم تیم‌های ما با نهایت تلاش خود نتیجه‌های خوبی را به دست خواهند آورد و همچنين من از همه ورزشکاران تقاضا دارم که نظم و همچنين یکپارچگی کاروان را در این مسابقات حفظ کنند زیرا این کاروان دانشجویان نماینده جمهوری اسلامی ایران خواهند بود.

 

یونیور سیاد ورزشی دانشجویان جهان؛ پهناور و بزرگ‌ترین رویداد ورزشی بعد از بازی‌های المپیک

دکتر محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در این آیین اظهار داشت: این مسابقات را پهناور و بزرگ‌ترین رویداد ورزشی جهان بعد از بازی‌های المپیک برشمرد.
وی در این مراسم اظهار داشت: فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی از سال شمسي قبل با برگزاری جلسات متوالی با روسای هفت فدراسیون کسب و کار خود را آغاز کرد و همچنين با برگزاری مسابقات انتخابی  در سراسر کشور از بین کلیه دانشجویان و همچنين برگزاری اردوهای آمادگی، مسابقات انتخابی و همچنين تدارکاتی، سرانجام موفق شد  که ۴۲ تن از زبده‌ترین و همچنين فنی‌ترین ورزشکاران دانشجوی کشور را انتخاب کند.
دکتر دهخدا با اشاره به انتخاب کادر فنی و همچنين سرپرستی گفت: در چهار رشته اعزامی تکواندو، تیراندازی، تیرو مان و همچنين والیبال اشخاص را انتخاب و همچنين به مسابقات اعزام خواهیم کرد و همچنين مربیان، سرپرستان و همچنين ورزشکاران انتخابی که اعزام خواهند شد از برجسته‌ترین ورزشکاران کشور خواهند بود که اکثرشان قهرمانان ملی خواهند بود.
رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در ادامه گفت : انتخاب ورزشکاران و همچنين کادر فنی که از برجسته‌ترین کادر فنی کشورمان خواهند بود می‌تواند بیانگر حرکت اصولی فدراسیون در انتخاب کادر فنی باشد و همچنين حضور دو رئیس فدراسیون و همچنين یک سرپرست به‌عنوان سرپرستان اعزامی و همچنين چهار مربی تیم ملی برای تیم‌های دانشجویی، افتخار بزرگی برای فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی است .
وی درخصوص رشته‌های اعزامی تصریح کرد: در رشته تکواندو، این مسابقات دارای سهمیه المپیک است و همچنين این نشان‌دهنده اهمیت و همچنين بزرگی این مسابقات است که ورزشکاران می‌توانند برای سهمیه المپیک امتیاز کسب کنند.
دکتر دهخدا  درخصوص تعداد ورزشکاران و همچنين تیم‌های اعزامی در این دوره از رقابت‌ها گفت: حدوداً نسبت به ادوار قبل در رشته‌های اعزامی ۵۰درصد کاهش داشته‌ایم ولی این تعداد افرادی که اعزام می‌شوند بضاعت فنی ورزشکاران ما خواهند بود و همچنين هیئت‌رئیسه فدراسیون تصویب کرده‌ است که فنی‌ترین و همچنين مدال‌ آفرین‌ترین ورزشکاران در این دوره شرکت کنند و همچنين ما بر این اساس تیم‌ها را انتخاب کردیم.
وی در مورد آماده‌سازی تیم  اعزامی افزود: ارگان‌های مختلفی ازجمله وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، آکادمی ملی المپیک، فدراسیون‌های تکواندو، تیراندازی و همچنين والیبال، صندوق رفاه دانشجویان و همچنين اداره کل تربیت‌بدنی وزارت علوم، با در اختیار قرار دادن بهترین کادر فنی و همچنين سرپرستی و همچنين برگزاری اردوها  به این فدراسیون کمک کردند.
رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی درخصوص رشته‌های ورزشی اعزامی گفت: در رشته تیراندازی ۵ دانشجوی دختر و همچنين ۴ دانشجوی پسر، در تیراندازی باکمان ۲دانشجوی دختر و همچنين ۲دانشجوی پسر و همچنين در تکواندو کلاً ۷ دختر در رشته مبارزه و همچنين ۹ ورزشکار پسر و همچنين در والیبال نیز ۱۲ شرکت‌کننده داریم؛ جمعاً ۱۴ دختر و همچنين ۲۷ دانشجوی پسر را اعزام می‌کنیم که ۶۵درصد کاروان اعزامی ما پسران جوان و همچنين ۳۵درصد دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده می‌باشند که نشان‌دهنده بالاترین مشارکت زنان در اعزام‌ها می‌باشد.
دکتر دهخدا در مورد آمادگی تیم والیبال افزود: ۴ مرحله اردو برگزار شد که ابتدا تعداد ۵۰ ورزشکار  از قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف شرکت کردند و همچنين در این دوره عمدتاً بر روی قدرت دانشجویان خودمان متمرکز شدیم و همچنين تیم خوبی را آماده کردیم. در تیراندازی باکمان هم ۴  مرحله اردو برگزار شد و همچنين درنهایت ۴نفر انتخاب شدند و همچنين در رشته تیراندازی با همکاری فدراسیون ۱۱۰ورزشکار در مرحله اول در مسابقات شرکت کردند و همچنين طی اردوهای متنوع و گوناگون و مختلف که برگزار شد و همچنين اشخاص برگزیده مشخص شدند و همچنين در تکواندو نیز چه در ادوار قبل و همچنين چه در این دوره حرف اول را می‌زنیم.
رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی گفت: در دوره قبل بین ۱۵۰کشور رتبه نهم و همچنين دهم را کسب کردیم؛ ولی در این دوره تعداد نفرات کم شده و همچنين تعداد رشته‌ها هم کم شده ولی ما امیدوار هستیم که نزدیک به جایگاه قبلی‌مان باشیم. درمجموع عواملی مانند حضور کیفی تیم‌ها، نگاه توسعه‌قسمت و بخش و همچنين عدالت‌محور به حضور بانوان ورزشکار، کسب سهمیه برای المپیک، تغییر شرایط سنی و همچنين حذف برخی از رشته‌های ورزشی در مدال‌آوری ما اثرگذار خواهد بود.

ورزشکاران با افتخار آفرینی معرف اخلاق حرفه‌ای ایرانیان در عرصه جهانی خواهند بود

سید عبدالحمید احمدی دست يار فرهنگی و همچنين توسعه ورزش‌های همگانی وزارت ورزش و همچنين جوانان، با بیان اینکه ورزشکاران نمایندگان ملت پهناور و بزرگ ایران خواهند بود، گفت: تیم‌های اعزام شده با افتخارآفرینی معرف اخلاق حرفه‌ای ایرانیان در عرصه جهانی خواهند بود.
وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به کسب موفقیت دانشجویان در این رویداد مهم ورزشی جهان، گفت: علی‌رغم اینکه امسال تعداد ورزشکاران نسبت به دوره‌های قبل کمتر شده ولی ما به تمامی ورزشکاران امید داریم و همچنين با یک عزم جمعی، همت و همچنين تلاش مضاعف پیروزی بررسي کننده و پروهشگر خواهد شد.
احمدی با اشاره به موفقیت‌های ورزشکاران در یونیورسیاد چین‌تایپه و همچنين تاثیر مثبت آن هم در روحیه شهروندان و مردم شهر، افزود: ورزشکاران نمایندگان ملت پهناور و بزرگ ایران خواهند بود که ان‌شاءلله با افتخارآفرینی معرف اخلاق حرفه‌ای ایرانیان در عرصه جهانی خواهند بود.
س.س۵۱/ز.ح۷۴/ل.م۵۴

مراسم بدرقه کاروان اعزامی به رقابت‌های سی‌امین یونیورسیاد ورزشی دانشجویان جهان – ایتالیا برگزار شد در تاریخ ۲ April 1398 | 2:43 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *