طرح های عمرانی دانشگاه هرمزگان به بهره برداری رسید – شریف

طرح های عمرانی دانشگاه هرمزگان به بهره برداری رسید – شریف

به نقل از شریف: طرح های عمرانی دانشگاه هرمزگان به بهره برداری رسید

با حضور دکتر محمد تقی نظرپور، دست يار اداری مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، فاز دوم دانشکده علوم انسانی، دانشکده کشاورزی و همچنين منابع طبیعی میناب و همچنين مجتمع فروشگاهی چندمنظوره دانشگاه هرمزگان به بهره برداری رسید.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین دکتر نظرپور با اشاره به لزوم بهره برداری از پروژه‌های آموزشی اظهار داشت: در ادبیات معماری، فضای آموزشی به‌عنوان عاملی مؤثر در فرایند یادگیری و همچنين آموزش شناخته می‌مي شود. در صورتي که این تئوری را بپذیریم، مسئولیت ما در ساخت فضاهای آموزشی بسیار زیاد است و همچنين به همین دلیل باید توجه ویژه‌ای به ساخت دانشکده‌هایی با این ویژگی داشته باشیم.
وی افزود: فضای آموزشی مناسب و همچنين خوب می‌تواند از طریق پشتیبانی و همچنين مهیا کردن شرایط، زمینه اجرای مطلوب برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آموزشی را فراهم کند. نظر ما بر این است که فضای مطلوب آموزشی، خود می‌تواند در خلاقیت دانشجویان نقشی مؤثر داشته باشد. بنابراین برای پرورش انسان‌هایی خلاق، باید فضای معماری دانشگاه‌ها از طراحی خلاقانه برخوردار باشد تا تأثیر خود را درزمان یادگیری و همچنين در محیط آموزشی آشکار کند.
دکترعلی اکبر شیخی فینی، رئیس دانشگاه هرمزگان نیز دراین آیین گفت: ساختمان شماره ۲ دانشکده علوم انسانی به نام ساختمان مولوی دارای ۲ هزار و همچنين ۲۵۰ مترمربع مساحت، ۶ کلاس درس با ظرفیت ۲۶۰ دانشجو، یک سایت رایانه‌ای، چهار سالن چندمنظوره و همچنين ۲۸ اتاق اداری است.
وی افزود: برای احداث این ساختمان ۴۵ میلیارد ریال در مدت هشت سال شمسي هزینه شده است.
دکتر شیخی ادامه داد: هم‌زمان با این ساختمان، مجموعه فروشگاهی چندمنظوره با ۵۰۰ مترمربع زیربنا و همچنين هزینه ۲ میلیارد ۷۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.
رئیس دانشگاه هرمزگان یادآور شد: امروز همچنین مرحله دوم دانشکده کشاورزی میناب با مساحت یک هزار و همچنين ۲۵۰ مترمربع و همچنين هزینه کرد ۲۵ میلیارد به بهره‌برداری رسید که شامل احداث یک ساختمان دارای هشت کلاس درس، یک سایت رایانه و همچنين ۲ سالن چندمنظوره می‌باشد و همچنين دانشجویان می‌توانند از اول مهرماه از این واحد آموزشی بهره بري و استفاده کنند.
وی افزود: همچنين و علاوه بر این طرح‌های موجود، هشت پروژه دیگر شامل سالن همایش‌ها، سلف‌سرویس، سالن تکثیر و همچنين پرورش آبزیان، محوطه‌سازی و همچنين دیوار سازی و همچنين استخر سرپوشیده دانشگاه هرمزگان نیز در حال ساخت است.
رئیس دانشگاه هرمزگان اظهار داشت: استخر سرپوشیده با یک هزار ۵۰۰ متر زیربنا تا دهه فجر آماده بهره‌برداری می‌مي شود که به تا حال برای آن هم ۳۵ میلیارد ریال هزینه شده و همچنين برای تکمیل آن هم حدود ۲۰ میلیارد ریال نیاز است.
دکترشیخی تصریح کرد: ۲ رشته جدید شامل بازرسی و همچنين ایمنی فنی و همچنين رشته حقوق در مقطع کارشناسی در پردیس دانشگاه هرمزگان و همچنين همچنین رشته گیاه‌پزشکی در مقطع کارشناسی به رشته‌های پردیس کشاورزی این دانشگاه در میناب اضافه‌شده است.
این پروژه‌ها با حضور دکتر نظرپور، دست يار اداری مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان، نماینده ولی‌فقیه و همچنين استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

طرح های عمرانی دانشگاه هرمزگان به بهره برداری رسید در تاریخ ۱۰ June 1398 | 1:19 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *