ابلاغ شیوه‌نامه جدید جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه به دانشگاه‌ها/آغاز ثبت‌نام از ۲۰ مهرماه – شریف

ابلاغ شیوه‌نامه جدید جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه به دانشگاه‌ها/آغاز ثبت‌نام از ۲۰ مهرماه – شریف

به نقل از شریف: ابلاغ شیوه‌نامه جدید جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه به دانشگاه‌ها/آغاز ثبت‌نام از ۲۰ مهرماه

دست يار وزیر علوم و همچنين رئیس نهاد مسائل دانشجویان گفت: آیین.نامه و همچنين شیوه‌نامه بازنگری شده انتخاب دانشجوی نمونه به دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی ابلاغ شده و همچنين ثبت نام دانشجویان متقاضی در جشنواره دانشجوی نمونه از ۲۰مهرماه در سامانه مربوطه آغاز می‌مي شود و همچنين تا ۴ آبان ادامه دارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از نهاد مسائل دانشجویان، دکتر مجتبی صدیقی اظهار داشت: از دهه سوم مهر ماه کلیه دانشجویان دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی و همچنين پژوهشگاه‌های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، همچنین دانشگاه‌های، پیام نور و همچنين فرهنگیان که متقاضی ثبت نام در بیست و همچنين هشتمین دوره جشنواره دانشجوی نمونه می‌توانند با رفت و آمد و مراجعه به سایت www.portal.saorg.ir نسبت به ثبت نام در این جشنواره اقدام نمایند.
وی افزود: جشنواره سال شمسي ۱۳۹۸، بیست و همچنين هشتمین دوره رقابت میان متقاضیان این جشنواره است و همچنين براساس زمان‌بندی‌های پیش‌بینی شده در هفته سوم مهرماه آغاز و همچنين در پایان همین سال شمسي با برگزاری مراسم تجلیل به پایان می‌رسد.
دکتر صدیقی گفت: مثل سال شمسي‌های قبل کلیه مراحل ثبت نام و همچنين مرحله داوری دانشگاهی و همچنين داوری مرحله کشوری در سامانه الکترونیکی انجام می‌پذیرد و همچنين فرآیند داوری جشنواره دانشجوی نمونه در دو مرحله دانشگاهی و همچنين کشوری صورت می‌گیرد.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان گفت: در مرحله نخست انتخاب دانشجویان نمونه، دانشجویان متقاضی در سطح دانشگاه به رقابت می‌پردازند و همچنين آن هم دسته از دانشجویانی که برترین امتیازات را بر اساس آیین‌نامه و همچنين صرف نظر از حد نصاب‌‌های آن هم کسب نموده‌اند به عنوان برگزیدگان دانشگاهی مورد تقدیر دانشگاه قرار می‌گیرند و همچنين آن هم تعداد از متقاضیان که شرایط معرفی به مرحله دوم را کسب نموده‌اند به دبیرخانه مرکزی معرفی می‌شوند.
وی افزود: مرحله دوم جشنواره دانشجوی نمونه در سطح دانشگاه های تابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در پنج تيم علوم انسانی، فنی و همچنين مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و همچنين دامپزشکی، هنر در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف انجام می‌مي شود که بعد از ارزیابی داوران کشوری در نهایت دانشجویان نمونه کشوری انتخاب و همچنين معرفی می‌شوند.
دکتر صدیقی اظهار داشت: در سال شمسي ۹۷ ثبت درخواست دانشجویان دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين وزارت بهداشت درمان و همچنين آموزش پزشکی در سامانه‌های مجزا صورت پذیرفت و همچنين کلیه متقاضیان در وزارت علوم درخواست خود را در سامانه سجاد در قسمت و بخش دانشجوی نمونه تکمیل نمودند که در نهایت بعد از طی مراحل دانشگاهی و همچنين کشوری ۲۷ فرد يا شخص بعنوان برگزیدگان مرحله کشوری با حضور دست يار اول ریاست جمهوری مورد تقدیر قرار گرفتند.
وی افزود: یکی از اقدامات گرفته شده در خصوص جشنواره دانشجوی نمونه این است که در سال شمسي قبل بعد از اتمام جشنواره و همچنين برگزاری مراسم طی هماهنگی‌های گرفته شده با وزارت بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی و همچنين آسیب‌شناسی جشنواره طی شش دوره قبل (از سال شمسي ۹۲ الی ۹۷) و همچنين با توجه به بررسی‌های گرفته شده، شورای سیاست‌گذاری جشنواره به این نتیجه رسید که برخی اصلاحات در آیین‌نامه الزامی است و همچنين به همین دلیل تیم تحقیقاتی در این راستا تشکیل شد و همچنين آیین نامه و همچنين شیوه‌نامه مورد بررسی و همچنين اصلاحات قرار گرفت و همچنين هم اکنون آیین.نامه با امضای دو وزارت به کلیه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی دولتی و همچنين غیر دولتی ابلاغ شده است.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان تاکید کرد: متقاضیان در سال شمسي جدید می‌بایستی همچنين و علاوه بر قسمت و بخش‌های آموزش، پژوهش و همچنين فرهنگی در قسمت و بخش فناوری نیز خود را مورد ارزیابی قرار دهند و همچنين یکی از مهم‌ترین تغییرات آئین‌نامه اضافه شدن این قسمت و بخش و همچنين تغییرات در نمرات افزوده است؛ همچنین توجه به سنوات تحصیلی جهت شرکت در رقابت از شروط آئین نامه جدید است و همچنين برخی تغییرات فرعی نیز گرفته شده است.
گفتنی است شیوه‌نامه جشنواره نیز تغییراتی به دنبال داشته است که مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است کلیه متقاضیان در جشنواره سال شمسي ۹۸ ضمن مطالعه دقیق آئین نامه و همچنين شیوه‌نامه جدید نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه سجاد به آدرس www.portal.saorg.ir در تاریخ ذکر شده اقدام نمایند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

ابلاغ شیوه‌نامه جدید جشنواره انتخاب دانشجوی نمونه به دانشگاه‌ها/آغاز ثبت‌نام از ۲۰ مهرماه در تاریخ ۱ July 1398 | 5:19 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *